Kotki do adopcji

sty 30, 2022

Drodzy Działkowcy!

W związku ze znacznym wzrostem populacji kotów wolno żyjących w naszym Ogrodzie postanowiliśmy wdrożyć systemowy program  walki z bezdomnością wolno żyjących zwierząt. Koty te w bardzo dużym stopniu przyczyniają się do powiększania populacji bezdomnych zwierząt, głównie poprzez niekontrolowane rozmnażanie się.

Jesteśmy przeświadczeni, że sterylizacja i kastracja to jedyna humanitarna, najbardziej gospodarna droga zapobiegania bezdomności kotów (ogranicza populację kotów wolno żyjących, zmniejsza cierpienia zwierząt, zmniejsza wydatki gminy ponoszone na utrzymanie zwierząt w schronisku). Efektywna walka z bezdomnością nie uda się bez wsparcia programu sterylizacji/kastracji tzw. kotów wolno żyjących. Dlatego też wystąpiliśmy z prośbą o przydział bezpłatnych talonów na sterylizację kotów do Urzędu Miasta. Magistrat przychylił się do naszych oczekiwań i poza talonami otrzymamy bezpłatną pomoc weterynaryjną oraz karmę dla kotów, które będą przechodziły okres rekonwalescencji po wykonanym zabiegu.

Ale poza tymi czynnościami zależy nam przede wszystkim, aby większość z kotów bytujących w naszym Ogrodzie znalazła swój dom. Dlatego też zwracamy się z ogromnym apelem do Państwa o rozważenie możliwości adopcji kotka! Obecność kota w domu i jego rozkoszne mruczenie sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi i mniej się stresujemy. Dostarcza też wspaniałej rozrywki – kocie harce można oglądać godzinami!

Jeśli sami  z jakichś powodów nie możemy adoptować kota, to spróbujmy pomóc w inny sposób – na przykład pytając o adopcję wśród swoich sąsiadów, znajomych lub najbliższą rodzinę.

Kilkoro działkowców już zdecydowało się na przygarnięcie kotków z naszego Ogrodu.

W chwili obecnej mamy przygotowane do adopcji cztery kociaki ( trzy kotki i jeden kocurek). Wszystkie są po zabiegu sterylizacji/kastracji i są zaczipowane. Są to 6 miesięczne kotki – patrz zdjęcia.

Koty to wspaniali towarzysze i terapeuci, więc naprawdę  warto otworzyć na nie swoje serce .

  Przemysław Kułaga

Prezes Zarządu ROD „Kadzielnia”

PS

Na Facebooku założyliśmy grupę „kotki prosto z grządki”. Także tą drogą chcielibyśmy pomóc naszym zwierzętom i zamieszczać informację o kotkach i naszych bieżących, wspólnych ogrodowych działaniach.

ogródków działkowych

hektarów powierzchni

lat działalności

ROD „Kadzielnia”

Aleja Legionów 5

25-035 Kielce, skrytka pocztowa 27
NIP 959-13-62-690

nr konta bankowego :

71 84930004 0000 0012 1200 0001

Bank Spółdzielczy w Kielcach ul. Złota 9

Przemysław Kułaga

Prezes Zarządu

tel. 602 347 930
przemek.kulaga@interia.pl

Krzysztof Wieczorek

Wiceprezes Zarządu Gospodarz Ogrodu

tel. 603 309 961

Marian Rzęsista

Członek Zarządu Gospodarz Ogrodu

tel. 788 395 890